Ağız Gargaraları Nasıl Kullanılır?

Ağız Gargaraları Nasıl Kullanılır?

ÇOCUĞUNUZUN DİŞLERi ÇÜRÜMESİN !
12 June 2015
Gülümsemek en etkili makyajdır !
11 July 2015

Ağız Gargaraları, Günümüzde çok kolay ulaşılan ağız bakım ürünlerinden olan ağız gargaraları doğru kullanıldığında çok yararlı olmaktadır. Ağız ve diş sağlığı reyonlarında yerini alan bir çok markanın ağız gargara sularına tüketicinin ulaşımı çok kolaydır. Fakat, doğru kullanılmadığında ya da gereğinden fazla miktarda ve sürede kullanıldığında istenmeyen sonuçlar doğurabilir.

Ağız gargaraları nasıl kullanılmalıdır ?

Öncelikle ağız gargaraları diş hekiminin önerisiyle kullanılmalıdır. Kozmetik bakım için daimi olarak kullanımı, beklenmeyen kalıcı kötü sonuçlar yaratabilir. Diş hekiminin tavsiye sonucunda, sabah akşam bir kapak 30 saniye boyunca ağız içerisinde gargara yapılmalıdır. Ardından yutulmadan tükürülmeli ve yarım saat boyunca su dahil hiç bir içecek ve yiyecek tüketilmemelidir.

Neden ağız gargaraları kullanılmalı ?

Yoğun ağız kokusu şikayeti, kötü ağız hijyeni ve endike olan operatif işlerimlerin ertesinde belli bir süre dahilinde kullanılmaktadır. Diş hekimine kesinlikle danışılarak kullanılmalıdır.

Beklenmeyen sonuçlar nedir ?

Uzun süreli ağız gargarası kullanımı tükürük akış miktarını ve tükürük kalitesini (içeriğini) etkilemektedir. Böyle bir durumda tükürüğün temizleyici etkisi azalarak, çürük oluşumu uzun dönemde artış gösterebilir.

Ağız bakımı için çok önemli bir çözüm olan ağız gargaraları doğru kullanıldığı zaman en az diş macunu kadar yararlı etki göstermektedir.

admin
admin
Diş Hekimi Baran Karaoğlu, estetik ve kozmetik diş hekimliği, gülüş tasarımı, lazer diş eti estetiği uygulamaları üzerinde çalışmaktadır.

Bir cevap yazın