İmplant Fiyatları | Klinik 34 İstanbul

İmplant Fiyatları

İmplant fiyatları kullanılan marka implanta göre değişiklik göstermektedir. İmplant cerrahisinin fiyatı sadece implantın ücretini yansıtmamaktadır, ameliyat sırasında kullanılan bir çok yardımcı disposible malzemenin ve implant sonrası uygulanacak implant üstünde kullanılan ve protezlerin bağlandığı parçaları da içine almaktadır.

Tüm bu işlemlerin başarılı ve birbirine uyumlu bir şekilde devam etmesi implant markasının kaliteli olmasıyla sağlanır. Hem cerrahide hem de protez aşamasında sorun yaşamamak adına günümüzde kabul edilmiş kalitede implant markası seçmek önemlidir.

İmplant Tedavisi ile ilgili merak ettiğiniz sorular ve cevaplar...

1Herkese implant yaptırabilir mi, implantın uymaması veya vücudün Kabul etmeme gibi bir durum söz konusu olabilir mi ?

Ağız içi ve radyolojik muayne sonucunda, yeterli kemik seviyesi var ise herkese implant yapılabilir. Vücudün Kabul etmemesi implantın düşmesi gibi durumlar ancak sistemik ciddi bir hastalık durumu varsa ya da operasyon sonrası hastanın uyması gereken hususlara uymaması durumunda oluşabilir.

2İmplant operasyonu sonrası ağrı oluyor mu ? Normal hayatımıza ne zaman devam edebiliriz.

İmplant operasyonu küçük çapta bir kemik cerrahisidir, bu nedenle operasyon sonrası hafif bir ağrı olabilir. Operasyonun hemen sonrasında alınan ilaçlarla bu ağrıyı sıfıra indirmek mümkündür. Ertesi gün normal yaşantınıza devam edebilirsiniz.

3İmplant operasyonu sırasında ağrı hisseder miyim ?

Ameliyat sırasında hiç ağrı hissetmezsiniz. Lokal anestezi ile implant yapılacak bölge kısa sureli olarak uyuşturulur, bu açıdan herhangi bir dolgu yada diş çekimi işleminden farkı yoktur.

4İmplant yaptırdıktan sonra ne kadar sonra dişlerimi fırçalayabilirim ?

İmplantlarınızın yapıldığı günün akşamı dişlerinizi fırçalayabilirsiniz.

5İmplanlarım yapıldıktan ne kadar sonra dişler yapılır ?
Alt çenede 2 ay , üst çenede 3 ay sureli bir bekleme yapılması gerekir. Bu sürelerin ardından dişleriniz takılabilir.
6İmplantlar vücuda zararlı mıdır, kanser yapar mı ?
İmplantlar titanyumdan yapılmaktadır ve titanium vücut dokularıyla en iyi uyum sağlayan materyaldır. Doğru cerrahi teknikle yerleştirelen implanların vücuda hiç bir zararlı etkisi bulunmamaktadır.
7En erken kaç yaşında implant yaptırabilirim ?
Bu sure kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir, esas olan kemik gelişiminin sonlanmış olmasıdır. Bu da 18-21 yaş arasında olmaktadır.