İmplant Markaları | Klinik 34 İstanbul

İmplant Markaları

Günümüzde kullanılmakta olan yüzlerce implant markası bulunmaktadır. Bilgisayar ve üretim teknolojisinin artması yeni implant üretilmesine sonuç olarak da firmaların birbirleri arasındaki kalite ve fiyat farkının ortaya çıkmasına neden olmuştur.

Bugün seçkin kliniklerde kullanılan implantlar Alman, İsviçre ve Amerikan yapımı markalar olmuştur. Bu nedenle implant uygulanmadan önce mutlaka markasını öğrenmeniz önemlidir. Bununla birlikte implant işleminin ardından mutlaka, kullanılan implantın özelliklerini ve seri numarasını içeren garanti kartını almayı unutmayınız.

 

 

İmplant Tedavisi ile ilgili merak ettiğiniz sorular ve cevaplar...

1Herkese implant yaptırabilir mi, implantın uymaması veya vücudün Kabul etmeme gibi bir durum söz konusu olabilir mi ?

Ağız içi ve radyolojik muayne sonucunda, yeterli kemik seviyesi var ise herkese implant yapılabilir. Vücudün Kabul etmemesi implantın düşmesi gibi durumlar ancak sistemik ciddi bir hastalık durumu varsa ya da operasyon sonrası hastanın uyması gereken hususlara uymaması durumunda oluşabilir.

2İmplant operasyonu sonrası ağrı oluyor mu ? Normal hayatımıza ne zaman devam edebiliriz.

İmplant operasyonu küçük çapta bir kemik cerrahisidir, bu nedenle operasyon sonrası hafif bir ağrı olabilir. Operasyonun hemen sonrasında alınan ilaçlarla bu ağrıyı sıfıra indirmek mümkündür. Ertesi gün normal yaşantınıza devam edebilirsiniz.

3İmplant operasyonu sırasında ağrı hisseder miyim ?

Ameliyat sırasında hiç ağrı hissetmezsiniz. Lokal anestezi ile implant yapılacak bölge kısa sureli olarak uyuşturulur, bu açıdan herhangi bir dolgu yada diş çekimi işleminden farkı yoktur.

4İmplant yaptırdıktan sonra ne kadar sonra dişlerimi fırçalayabilirim ?

İmplantlarınızın yapıldığı günün akşamı dişlerinizi fırçalayabilirsiniz.

5İmplanlarım yapıldıktan ne kadar sonra dişler yapılır ?
Alt çenede 2 ay , üst çenede 3 ay sureli bir bekleme yapılması gerekir. Bu sürelerin ardından dişleriniz takılabilir.
6İmplantlar vücuda zararlı mıdır, kanser yapar mı ?
İmplantlar titanyumdan yapılmaktadır ve titanium vücut dokularıyla en iyi uyum sağlayan materyaldır. Doğru cerrahi teknikle yerleştirelen implanların vücuda hiç bir zararlı etkisi bulunmamaktadır.
7En erken kaç yaşında implant yaptırabilirim ?
Bu sure kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir, esas olan kemik gelişiminin sonlanmış olmasıdır. Bu da 18-21 yaş arasında olmaktadır.